poniedziałek, 17 października 2016

Waga piórkowa

bo właściwie tylko 114 gram waży mój sweterek,który przez ostatnie tygodnie powolutku dziergałam. Zainspirowała mnie autorka bloga http://knitologwpodrozy.blogspot.com/ , która oprócz zachęcania do zrobienia takich sweterków wykonała fantastyczny tutorial. Zatem oprócz zachęty miałam również pomoc techniczną wyposażoną w zdjęcia i opis. Bardzo dziękuję!
Sweterek pomimo tego,ze powstawał powoli to sprawił mi wiele przyjemności ponieważ włoczka z której go wykonałam to alpaca brushed drops. Kupiłam ją dosyć dawno w promocji z zamiarem produkowania takich lekkich sweterków.
Mam jeszcze w zapasach podobną włóczkę w srebrnoszarym kolorze i pięknym,głębokim burgundzie. Jednak w tak zwanym międzyczasie pomyślałam,że chętnie połączę je z inną włóczką. To na razie plany,co z tego wyjdzie zobaczymy.
Zdjęcia zrobiła dzisiaj rano,przed pracami polowymi :) niestety mój aparat wariuje fotografując fiolety i mają się one nijak do rzeczywistego pięknego,głębokiego fioletu.W czasie kiedy mój blog zupełnie został zaniedbany zdążyłam skończyć studia,i kiedy odkryłam,ze czasu mam więcej wróciłam do dziergania. Do dzisiaj mam zrobione dwie czapki, dla córki i synowej, niestety zdjęć brak,może jeszcze mi się uda.
Nie mogę narzekać na nudę mam w planach kolejne czapki i chustę więc się dzieje.
Pozdrawiam wszystkich zaglądających promiennie :)

7 komentarzy:

Dzianinowe Studio pisze...

Gratulacje z okazji ukończenia studiów:-) A sweterek piórkowy idealny. Pozdrawiam serdecznie:-)

Dendrobium pisze...

Faktycznie leciutki i ładny. Gratuluję ukończenia studiów i ... Czekam na fotki czapek
Pozdrawiam

Kasia J. pisze...

Wspaniały sweterek :-) Piękny kolor.
Gratuluję ukończenia studiów i cieszę się, że teraz będziesz częściej pisać :-)
Pozdrawiam serdecznie.

knitolog w podróży pisze...

Miło mi , że Cię zainspirowałam :) I bardzo się cieszę, że tutorial się przydał. Piękny piórkowy Ci wyszedł. Rzeczywiście ten kolor jest trudny do sfotografowania, też go mam (oj dużo mam tych piórkowych włóczek w zapasach;)).
Pozdrawiam serdecznie :)

jagnieszka pisze...

Bardzo,bardzo Wam dziękuję :) za życzliwość i miłe słowa.

Ewa pisze...

Superowy sweterek - Pozdrawiam i gratuluję !

Ludwika pisze...

Leciutki i ładniutki:) Gratuluję ukończenia studiów.Pozdrawiam